Eksklusiv golfreise til Sør-Afrika

Foto: Steenberg Hotel and Spa

Hjem > Reiseforslag > Afrika > Eksklusiv golfreise til Sør-Afrika

Reiseforslag

Eksklusiv golfreise til Sør-Afrika

Cape Town – Pringle Bay – Sanbona Wildlife Reserve – Paarl Wine Region

Denne golfpakken til Sør-Afrika kombinerer spill på noen av landets beste golfbaner med vakre naturomgivelser, safari og besøk i verdenskjente vinområder. Reisen starter i sjarmerende Cape Town, hvor dere spiller golf i naturskjønne omgivelser ved Steenberg Hotel & Spa. Deretter går turen videre til Arabella Hotel ved Pringle Bay, kjent for sin 18-hulls bane omgitt av majestetisk fjellandskap og kystnatur.

Avreise

Hele året

Pris

Fra kr 70 200 per person

varighet

14 dager

Informasjon om reisen

Høydepunkter

  • Cape Town & Steenberg: Golf i naturskjønne omgivelser ved historisk vingård, kombinert med byens severdigheter som Table Mountain og Kapp det gode håp
  • Arabella Golf & Spa: Mesterskapsbane omgitt av fjell og kystnatur i vakre Pringle Bay
  • Sanbona Wildlife Reserve: Safari med mulighet for å se “The Big Five” og sjeldne hvite løver
  • Paarl Wine Region: Golf på Jack Nicklaus-designet bane og vinsmaking i en av Sør-Afrikas mest anerkjente vinregioner

Pris

Economy Class

Fra kr 70 200 per person.

Business Class

Fra kr 103 500 per person.

Priser gjelder når to reiser sammen. Turen kan utvides og justeres etter dine ønsker.

Endelig pris kommer an på sesong, tilgjengelighet og hvor tidlig du bestiller.

Prisen inkluderer

  • Flyreise Oslo – Cape Town t/r i valgt reiseklasse
  • Flyskatter og avgifter
  • AVIS Leiebil i 14 døgn
  • 4 netter på Steenberg Hotel & Spa, inkludert frokost og 2 runder golf
  • 3 netter på Arabella Hotel, Golf & Spa, inkludert frokost og 2 runder golf
  • 2 netter på Tilney Manor, inkludert helpensjon og aktiviteter
  • 4 netter på Pearl Valley Hotel by Mantis, inkludert frokost og 2 runder golf
  • Måltider som beskrevet (alle frokoster, 2 lunsjer og 2 middager)
  • Safariaktiviteter som beskrevet i programmet

Prisen inkluderer ikke

  • Reise- og avbestillingsforsikring
  • Drikkevarer og måltider som ikke er nevnt i reisebeskrivelsen.
  • Aktiviteter som ikke er nevnt i reisebeskrivelsen.
  • Evt. tips til lokale guider og sjåfører
  • Personlige utgifter

Kart

Turkode

71917

Opplevelsen

Denne golfpakken til Sør-Afrika kombinerer spill på noen av landets beste golfbaner med vakre naturomgivelser, safari og besøk i verdenskjente vinområder. Reisen starter i sjarmerende Cape Town, hvor dere spiller golf i naturskjønne omgivelser ved Steenberg Hotel & Spa. Deretter går turen videre til Arabella Hotel ved Pringle Bay, kjent for sin 18-hulls bane omgitt av majestetisk fjellandskap og kystnatur.

Et av høydepunktene på reisen er besøket i Sanbona Wildlife Reserve, hvor dere får oppleve en unik safari med mulighet til å se “The Big Five” og Sør-Afrikas sjeldne hvite løver. Avslutningsvis går ferden til vinregionen Paarl, hvor dere spiller golf på den anerkjente Jack Nicklaus-designede banen ved Pearl Valley Hotel by Mantis.

Dette er en ideell reise for golfentusiaster som ønsker å kombinere lidenskapen for golf med Sør-Afrikas naturopplevelser, kulinariske høydepunkter og rike kulturarv.

Reiserute

Dag 1-5: Steenberg Hotel & Spa, Cape Town

Ved ankomst til Cape Town flyplass henter dere en leiebil. Kjøreturen til Steenberg tar omtrent 45 minutter.

Under oppholdet her er to runder golf per person inkludert.

Cape Town regnes som en av verdens vakreste feriebyer. Med ikoniske Table Mountain som kulisse, ligger byen vakkert til ved kysten – ofte omtalt som “et stykke Europa i Afrika”. Under oppholdet får dere oppleve høydepunkter som vinsmaking, Kapp det gode håp, Table Mountain, Robben Island, og kanskje et museum eller to – eller bare nyte avslappende dager på en av de mange flotte strendene.

Få byer har en så spektakulær beliggenhet som Cape Town. Med Table Mountain i ryggen, Signal Hill og Lion’s Head i horisonten, og det livlige havneområdet foran, forstår man hvorfor byen også kalles Sør-Afrikas moderby.

I områdene rundt Cape Town ligger noen av landets mest kjente vindistrikter. Her har det blitt produsert vin i nesten 400 år, og navn som Stellenbosch, Paarl og Franschhoek er godt kjente blant vinkjennere verden over.

Overnatting: Steenberg Hotel & Spa

Steenberg Hotel er et femstjerners hotell med historisk vingård, vakkert beliggende mellom vinranker og majestetiske fjell. Her kan du nyte vin, golf (18-hulls bane), spa og historie i rolige og elegante omgivelser.

Hotellet har 21 rom, alle utstyrt med aircondition, TV, minibar, safe, vannkoker og badekåper. Enkelte rom har privat terrasse. Eiendommen ble opprinnelig bygget i 1682, og både hovedhuset Jonkershuis og den gamle låven er erklært som nasjonale monumenter.

Inkludert: Frokost og overnatting

Dag 5-8: Arabella Hotel, Golf & Spa, Pringle Bay

Etter frokost og utsjekk kjører dere videre til Arabella. Turen tar omtrent to timer.

Oppholdet inkluderer to runder golf per person.

Den sjarmerende, lille kystlandsbyen Pringle Bay ligger mellom Betty’s Bay og Gordon’s Bay i Overberg-regionen på Vestkapp. Dette koselige kystsamfunnet byr på frodig vegetasjon, solbleket kystlinje, glitrende blått hav og det steinete fjellandskapet ved Hangklip Mountain, kjent for sin karakteristiske «hengende stein» som rager ut mot havet.

I landsbyen kan man rusle gjennom det livlige sentrum, utforske småbutikker og veldedighetsforretninger, og nyte ferske sjømatretter på en av de lokale restaurantene. For dem som søker ro, finnes det muligheter for bading, snorkling, surfing eller soling på vakre Pringle Bay Beach. De mer eventyrlystne kan gå fotturer i fjellene langs Hangklip-stien, som byr på storslåtte naturopplevelser.

Overnatting: Arabella Hotel, Golf & Spa

Arabella Hotel, Golf & Spa ligger vakkert til i Kogelberg-biosfærereservatet, et av verdens mest artsrike blomsterområder. Her venter moderne komfort, fantastisk natur, utsøkte spa-behandlinger og en 18-hulls mesterskapsbane omgitt av fjell og innsjøer.

Hotellet har 145 rom og suiter med moderne fasiliteter som romslige bad, 24-timers romservice, gratis Wi-Fi og private balkonger med flott utsikt.

Spaavdelingen tilbyr blant annet oppvarmede innendørs- og utendørsbasseng, badstue og dampbad – perfekt for avslapning etter en dag på banen.

Inkludert: Frokost og overnatting

Dag 8: Tilney Manor, Sanbona Wildlife Reserve

Etter frokost og utsjekk går turen videre til Sanbona Wildlife Reserve. Kjøretiden hit er cirka tre timer.

I Sanbona følger dere lodge-programmet for dagene dere er der.

Sanbona Wildlife Reserve ligger i Little Karoo og dekker et område på 54 000 hektar. Reservatet er hjem for «The Big Five», i tillegg til sjeldne arter som de hvite løvene, som kun finnes her i vill tilstand. Vegetasjonen i området skiller seg ut fra de tettere viltreservatene lengre nord, men området er stort og gir gode muligheter for å se dyrene i sitt naturlige habitat. Reservatet huser også san-folkets steinmalerier og en særegen flora, noe som gjør Sanbona til en annerledes – men svært givende – safariopplevelse.

Overnatting: Sanbona Wildlife Reserve | Tilney Manor

Sanbona er et av Sør-Afrikas største privateide naturreservater og strekker seg over 62 000 hektar med beskyttede økosystemer. Reservatet ligger i en region med høy biologisk variasjon, og drives av en ideell organisasjon som kombinerer naturopplevelse med bærekraft og bevaringsarbeid.

Tilney Manor består av tre separate enheter med til sammen seks romslige suiter i åpen planløsning. Hver suite har en privat veranda med panoramautsikt over det bølgende landskapet. Eiendommen er omkranset av vakre hager og tilbyr en fredelig og eksklusiv atmosfære – ideell for å fordøye dagens safariopplevelser.

Inkludert: Helpensjon Pluss – frokost, lunsj, middag, overnatting og aktiviteter

Dag 9: Tilney Manor, Sanbona Wildlife Reserve

Denne dagen følger dere lodge-programmet.

En typisk dag i viltreservatet starter tidlig om morgenen – det er da sjansen er størst for å se dyrene. Opp rundt kl. 05:00. Te, kaffe og en lett frokost serveres før dere drar ut på safari. Safarien varer i 3–4 timer og inkluderer pauser underveis. Etterpå returnerer dere til lodgen for en helsebringende «brunsj».

Midt på dagen, når solen står høyest og det er varmt for både dyr og mennesker, er det vanlig å slappe av – gjerne ved bassenget. Rundt kl. 15:00 samles dere til «High Tea» før ettermiddagssafarien starter. Den avsluttes gjerne med en drink mens solen går ned over savannen.

Safariopplevelsene skjer i åpne Land Rovere, sammen med deres egen safariguide og sporleser (tracker). Dette er måten å virkelig komme tett på Afrikas dyreliv. Tiden står ofte stille – særlig når en flokk elefanter plutselig blokkerer veien.

Inkludert: Helpensjon Pluss – overnatting, frokost, lunsj, middag og aktiviteter

Dag 10-14: Pearl Valley Hotel by Mantis, Paarl Wine Region

Etter morgenaktiviteten og frokost kjører dere til Paarl Wine Region og Pearl Valley Hotel by Mantis. Turen tar omtrent tre timer.

Oppholdet inkluderer to runder golf per person.

Paarl Wine Route ligger rundt 60 km øst for Cape Town og strekker seg nord for Stellenbosch. Dette er en av Sør-Afrikas mest anerkjente vinregioner, særlig kjent for viner som Cabernet Sauvignon, Shiraz, Pinotage, Chenin Blanc og Chardonnay. Klimaet – med varme, tørre somre og kalde vintre – gjør det mulig å produsere et bredt spekter av kvalitetsviner, inkludert rosé, musserende vin og dessertviner.

Matglade reisende kommer hit like mye for den gode maten som for vinen. Blant de mest kjente vingårdene finner vi Fairview, Glen Carlou, Black Pearl og det prisbelønte Vilafonté-prosjektet, et samarbeid mellom Napa Valley og Paarl.

Området byr også på vakker arkitektur, museer og hyggelige butikker – perfekt for en rolig dag mellom golfrundene.

Overnatting: Pearl Valley Hotel by Mantis

Pearl Valley Hotel by Mantis ligger midt i Cape Winelands, og kombinerer luksus, romslighet og nærhet til naturen. Her bor dere trygt og komfortabelt med god plass til å nyte omgivelsene.

Hotellet ligger ved den anerkjente Pearl Valley Golf Course, designet av Jack Nicklaus, og rangert blant de tre beste golfbanene i Sør-Afrika – og den beste i Western Cape.

Hotellet har 64 romslige ettromssuiter, og fem suiter med to soverom. Alle rommene holder høy standard og gir et komfortabelt og avslappende opphold.

I tillegg tilbyr hotellet blant annet utendørsbasseng, tennis- og padelbaner, gang- og joggeløyper, treningssenter, spa og frisørsalong. Restaurantene serverer både lokale og internasjonale à la carte-retter – fra grill og pasta til salater, pizza og desserter.

Inkludert: Frokost og overnatting

Dag 14: Hjemreise

Etter frokost og utsjekk kjører dere til Cape Town internasjonale flyplass, hvor leiebilen leveres.

God tur hjemover!

Inkludert: Frokost

Vil du vite mer om denne reisen?

Fortell oss hva du ønsker, slik at vi kan komme med et reisetilbud som passer for akkurat deg.

Flere reiseforslag

Det aller beste av Sør-Afrika

Det aller beste av Sør-Afrika

Sør-Afrika

Dette reiseforslaget samler det beste Sør-Afrika har å by på. Kontrastene underveis er store og begynner med historie, kunst og kultur i urbane Cape Town.

12 dager

Fra kr 167 500

Victoriafallene og safari i Zimbabwe

Victoriafallene og safari i Zimbabwe

Zimbabwe

I løpet av en drøy uke får du oppleve de spektakulære Victoriafallene og dyrelivet i nasjonalparkene langs Zambezi-elven.

9 dager

Fra kr 62 000

Kontakt oss

Man-fre 08.30 - 16.30

Reiser

Destinasjoner

Besøk også

Private Travel Lab er et brand under Australiareiser AS, som er ansvarlig arrangør. Australiareiser AS er IATA-agent og medlem av Reisegarantifondet.

RGF logo IATA logo 3rd Grand Serandipians Designer, 2025
Serandipians logo
Private Travel Lab logo
Informasjon om cookies

Dette nettstedet bruker cookies/infokapsler slik at vi kan gi deg en best mulig brukeropplevelse. Cookies lagres i nettleseren din og utfører funksjoner som å gjenkjenne deg når du returnerer til nettstedet vårt og hjelper oss forstå hvilke deler av nettstedet du finner interessant og nyttig.